Раз по разу зустрічаємося з питанням: які гостинці варто привозити з Києва? Точно, не made in China вишиванку або ж магнітик у вигляді вареника. На щастя, в місті можна знайти набагато цікавіші речі. До речі, цим ми і займаємося у крамниці «Останньої Барикади» – шукаємо майстрів та майстринь, ведемо переговори з українськими видавництвами, створюємо колаборації з художниками, аби запропонувати ваш щось дійсно цікаве, аутентичне, захоплююче.
Асортимент крамниці змінюється майже щодня, але вже зараз можемо дати вам якнайменше 10 ідей для подарунків, які стануть приємною згадкою про відвідування «Останньої Барикади» в Києві.

Одяг: етніка та сучасність

Так, вишиванки стали світовим трендом. Хтось обирає аутентичні варіанти (звісно, найцінніші ті, які власними руками робили наші бабусі-прабабусі), хтось поєднує сучасні силуети з етнічними візерунками. Наприклад, в «Останній Барикаді» можна знайти справжні вишиванки з Решетилівської майстерні. Є саме з «решетилівською вишивкою» білим по білому, є й інші, кольорові, варіанти.
Дизайн-студія Svitlo робить дуже цікаві речі. Майстри тут працюють лише з натуральними тканинами – шовком, оксамитом, іноді – льоном. Це чудовий приклад того, як етніка може виглядати сучасно.
Не менш цікаві речі робить майстерня ЗЕРНО, використовуючи для них льон, тканини з коноплі та вовну. Більш того, тут використовують складні та цікаві технології роботи з матеріалами – наприклад, вовну оброблюють так, що вона виглядає немов шовк.
Крім того, різні молоді амбітні проекти роблять футболки та світшоти з дуже цікавими принтами, в яких ми можемо побачити і елементи, традиційні для української вишивки, і мотиви робіт Марії Приймаченко і ще багато чого.

Вінки

Вінки в якості прикраси та головного убору знову привертають до себе увагу. Ми намагалися зібрати колекції різних вінків, характерних для різних регіонів України – вінки-шнури, звиті вінки тощо. Наприклад, є вінки з помпонів, виготовлені майстринею Ніною Севастьяновою. Такі вінки були неодмінною частиною весільного вбрання.
Майстерня MAKOVIYA робить чудові вінки з полімерної глини на венеціанського скла.

Очіпки

Ще один варіант чудового подарунка – сучасні обручі, створені за мотивами традиційних очіпків – головних уборів для заміжніх жінок.

Прикраси

Не лише кулони з «Тризубами» – маємо дукачі, згарди (гуцульскі шийні прикраси-обереги), пацьорки (шийні прикраси в один або декілька рядків), плетені силянки, тощо…

Українська кераміка

Для «Останньої Барикади» та інших закладів Сім’ї ми використовуємо лише авторський посуд від найкращих керамістів України. Тож і у крамниці в будь-який час можна знайти повно цікавої нетривіальної української кераміки.

Вишиті подушки

Ці вишиті вовною льняні подушки можна «читати», немов ребуси. Тут немає ані єдиного випадкового «хрестика», натомість традиційні українські символи: зерно, сонце, світове дерево, жар-птиця…

Книжки

Ми співпрацюємо майже з усіма найбільш цікавими українськими видавництвами і щоденно поповнюємо колекцію книг – від чудового путівника Awesome Ukraine до антології української поезії 20 століття та Кримінального кодексу України з ілюстраціями відомого художника Нікіти Кравцова.

Блокноти

Для сучасності характерне поєднання мистецтва та цілком утилітарних речей. Так, наприклад, в нашій колекції є безліч блокнотів, оздоблених фрагментами робіт Марії Приймаченко, Катерина Білокур та інших художників.

Гастрономічні подарунки

Маємо фірмовий «Київський торт», ратафії власного виробництва, сало в шоколаді, паштети та ще багато цікавого, українського, смачного…

Витвори мистецтва

Наразі маємо літографії Ірини Гвоздик та потроху розвиваємо колекції витворів мистецтва від митців-сучасників. Далі – буде.
13754225_872589772872853_8149466762000788240_n

Остання Барикада Адреса: на Майдані, біля Лядських воріт Телефон: 068 907 1991

1625