Бібліотека Штабу «Останньої Барикади» – місце, де ми збираємо важливі книжки найкращих українських видавництв. Ряди різноманітних палітурок постійно поповнюються та змінюються – тут можна знайти і свіжі видавничі новинки, і улюблену класику, і сучасних поетів, і твори Нобелівських лауреатів, і бестселери New York Times українською.

Маєте трохи часу – беріть чашку кави по-галицьки, вмощуйтесь чимзручніше в м’якому кріслі під Лядськими воротами й поринайте в читання.

Іван Малкович «Подорожник з новими віршами» / А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

4Як і перше видання, друге швидко зникло з полиць книгарень. Здається, навіть до оголошення результатів Шевченківської премії. Пояснити це влучніше за Костя Москальця неможливо: «Ця зустріч з добре знаним поетом яскраво увиразнює те, що було властиво йому протягом всього творчого шляху, – вишуканість простоти і рідкісний ліризм».

Навіть якщо ви не звикли читати поезію, ця маленька зелена книжечка справить на вас враження. Сміливо беріть її у подорож українською поезією.

І якщо увійдете у смак, продовжіть знайомство з «Українською Поетичною Антологією»: в ній не знайдете нічого, крім шедеврів.


Українська авангардна поезія 1910-1930 рр. Антологія / Смолоскип

1Український авангард – оригінальне й цілком самодостатнє явище, що підтверджує ця антологія – певно, найповніше зібрання української авангардної поезії 1920-1930 років. Тут і чи не найперший авангардист Михайль Семенко, і чи не єдина українська поетка-авангардистка Раїса Троянкер, і доволі відомі імена, як-от Микола Бажан, Майк Йогансен чи Валеріан Поліщук, так і несправедливо забуті: Євген Бунда, Ярослав Цурковський та багато інших.

Деякі тексти не передруковувались вже кілька десятиліть, і тим цікавіше читати їх тут і зараз.


Павло Коробчук «Хвоя» / Видавництво Старого Лева

Здавалося, перший наклад дев’ятої поетичної збірки Павла Коробчука 3вичерпався зовсім несподівано, але ні – це цілком закономірно. «…якраз Павло Коробчук – передовсім добрий лірик. Йому вдається подолати всі три перешкоди: не бути банальним, писати спонтанно й переконати нас у власній щирості», – пише у післямові Ростислав Семків.

Традиційно гарне оформлення від ВСЛ, ілюстрації Дар’ї Бабченко, багато нового і улюблене вибране. Читайте непоспіхом 😉


Сергій Комберянов «Крадії пам’яті» / Клуб Сімейного Дозвілля

2Літературний конкурс від видавництва «Смолоскип» вже багато років забезпечує сучукрліт свіжою кров’ю. Повість “Крадії пам’яті” Сергія Комберянова – якраз про це.

Корпоративний адвокат спробував себе в ролі письменника – і вийшов детективний трилер в дусі серіалу “Lost”: герої повісті прокидаються, позбавлені біографічної пам’яті і, долаючи всі примхи заплутаного сюжету, намагаються дізнатися про те, ким були раніше.

Чи насправді нас теперішніх визначаємо ми у минулому? А ким би ми були без цього багажу знань та досвіду? Шукайте відповіді з головними героями.


Вольфґанг Шивельбуш «Смаки раю» / Видавництво Анетти Антоненко

9Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів. Книжка-магія, від якої не так просто відірватися.

Спеції як символи влади. Горілка як руйнівник традиційної європейської культури пиття. Куріння як сухе сп’яніння. Кава та чай як витвережуючі напої, корисні для здоров’я та суспільного ладу. Речовини насолоди й втеча від реальності.

Німецький історик Вольфґанг Шивельбуш вміло оперує фактами, ілюструє свою розповідь етикетками, афішами й картинами, відтворюючи історію людства у продуктах та речовинах, якими захоплювались у різні епохи.

В цій же серії можна почитати книги “Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві” Тармо Курнаса


 

Павло Скоропадський «Спогади» / Наш Формат

8Коротку епоху Павла Скоропадського від нас віддаляє ціле століття. Чим відрізнялись турботи України зразка 1917 року від України 2017? Революція, війна всіх проти всіх, хаос і непередбачуваність подій.

Гетьман Павло Скоропадський — одна з найважливіших та найменш досліджених постатей ХХ сторіччя. Колишній офіцер російської імператорської армії, Павло Петрович взяв на себе заздалегідь провальну і невдячну справу державного будівництва. Але не вся його робота зникла безслідно — йому ми завдячуємо, приміром, Академією наук.


 Раян Голідей «Напролом» / Наш Формат

8Перешкоди не варто сприймати як негатив, — вважає медіастратет Раян Голідей, і навчає використовувати перешкоди як нові можливості: виробити імунітет, спробувати щось нове і перемагати. Його поради прості й дотепні, але дуже ефективні. Тож читайте і будьте відготовані до провалу й готові до успіху.

Цитата: “Як і будь-яка престижна школа, навчання на помилках не безкоштовне. Платою за знання стають дискомфорт, утрата чи вимушений новий старт. Платіть із радістю. Кращого вчителя для своєї кар’єри, книги чи бізнесу ви не знайдете. Знаєте, як за ірландською приказкою капітан знайшов усі підводні камені в гавані? Дном свого корабля.


Ха-Юн Чанґ «Економіка. Інструкція з використання» / Наш Формат

6Корейський економіст Ха-Юн Чанґ пише про складні, на перший погляд, речі просто й часом жартівливо: «Економіка на 95% — це просто здоровий ґлузд, який навмисне ускладнюють профейсійними термінами й математикою». Економічні закони, впевнений Чанґ, збагнути й опанувати не складніше, ніж іноземну мову або велосипед, і так само важливо.

 

 


Кріс Андерсон «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів» / Наш Формат

7Сильна і важлива книжка від президента і куратора щорічної конференції TED. Це не просто рецепти успіху / корисні поради / рекомендації експерта. Це ґрунтовна робота про те, як підготуватися, встановити контакт, пояснити складні моменти, розвинути артистичні навички і не лише. Кріс Андерсон щиро ділиться своїм досвідом і запевнює, що кожен здатний донести свою ідею до співрозмовника, переконувати і надихати. І для цього не потрібно багато часу — кількох хвилин цілком достатньо для того, щоб завоювати увагу, надихнути і переконати.

 

 

 

526